Aktuality  Naši psi  Odchovy  Fotogalerie
Výcvik  Odkazy  Napište nám  Hovawart  Archiv

 

 

 2015
 2014
 2013
 2012
 2011
 2010
 2009
 2008

 

27. 11.  2010 - Vyrazili jsme na první závody podle řádu obedience - OBZ

17. 11. 2010 - Státní svátek. A zase hurá na cvičák. Tentokrát do Letňan. Přihlásili jsme se na FPR 2.

7. 11. 2010 - Vyrazili jsme do Rakovníka na Ottův pohár.

30. – 31. 10. 2010 - FPR 1

28. 10. 2010 - Státní svátek. Co s volným dnem? Rozhodli jsme se ho strávit na cvičáku v Mníšku. Společně s Bludičkou, Borkou a Šemíkem. Samozřejmě, že nechyběl Vlasta Kniha, který nám pomáhal s výcvikem a obranou.

23. – 24. 10. 2010 - Vyrazili jsme do Stuttgartu na výstavu. První den jsme byli v pracovní třídě a druhý den v šampionech. Oba dny jsme dostali V1, CAC.

16. 10. 2010 - Zúčastnili jsme se Mistrovství republiky Hovawart klubu.

9. 10. 2010 - Musím přiznat, že my jsme se flákali. Ale Karolína s Borkou (Cink Katčina smečka) se rozhodla zkusit ZPU 1. Povedlo se. Stejně tak Carevně. Velkou radost nám udělal také Šemík (Cvrček Katčina smečka) s paničkou. Povedlo se jim složit zkoušku ZOP na výborně.

září 2010 - Dnes nám přišel titul Interšampion

Carolce přišel z ČMKU Grand šampion České republiky.

Poslali jsme na ČMKU dopis s žádostí o vystavení titulu Interšampion. Tak doufáme, že nebude dlouho trvat a z Belgie nám pošlou potvrzení.

Budeme ještě nějakou chvíli čekat, než nám přijdou potvrzení CACIBové, které potřebujeme abychom mohli poslat i Mezinárodního výstavního šampiona.

Přišel nám dopis z Chorvatska a v něm potvrzený Chorvatský šampion. Máme potvrzeno, že dorazil i Bludičce. Hurá!

29. 8. 2010 - Vydali jsme se na víkendovou výstavu do Debrecénu.

20. 8. 2010 - výstava v Bratislavě

15. 8. 2010 - Další naší akcí byl záchranářský tábor. Jako obvykle jsme na Spáleniště vyrazili komplet. Maminka totiž nemůže Spáleniště vynechat kvůli houbám a borůvkám. Jela s námi i Karolína s Borkou, takže jsme se těšili na pohodový týden. Na konci tábora jsme se rozhodli zkusit složit zkoušku ZTV 1 (zkouška terénního vyhledání).

7. 8. 2010 - Vyrazili jsme na výstavu do Německa – k Mannheimu. Protože to bylo daleko, tak jsme se rozhodli vyjet už na večer a přespat na odpočívadle. Noc byla docela krušná, protože jsme byli v autě dva lidi a dva psi (podotýkám, že jsme jeli Octavií). Celou noc propršelo, takže se moc spát nedalo. Asi kolem třetí hodiny ráno jsme se vzbudili a zjistili jsme, že vedle auta se nám prochází liška. Carolka ji zahnala svým štěkotem a já byla ráda, že jsme zrovna nevenčili bez vodítka. Nevím, kde bych Carolku s Biancou hledala. Na výstavě jsme dostali V2, Res. CAC. Posuzoval pan Krämer, který má rád úzké typy. Carolka sice byla hubená, ale asi to nestačilo. No nic naplat. Ne vždy se musí odjíždět s CAC. Byli jsme rádi, že máme výbornou.

26. 7. 2010 - Po týdnu v Chorvatsku nás čekal ještě další týden na táboře s Katkou Houškovou. Sice jsme dorazili později, ale doufali jsme, že si odpočineme, než nastoupíme do pracovního kolotoče. Holky byly zklamané, když viděli Slapy. Voda byla trochu jinak zbarvená než u moře, ale na druhou stranu se dala pít.

Během týdne jsme si s Carolkou zacvičili poslušnost, stopy a trochu i záchranařinu. Spolu s námi i Borka (Cink), která se stala čekatelkou v naší středočeské záchranné brigádě. Musím přiznat, že je moc šikovná a věřím, že jí to tak vydrží. Také se nám povedlo přemluvit Markétu Wortnerovou, aby nám udělala pár fotek našich holek. Klobouk dolů, protože fotky jsou moc a moc krásné.

19. 7. 2010 - Tento rok jsme se rozhodli, že strávíme dovolenou u moře. A jak jinak než se psi. Domluvili jsme se s Bludičkou a Bajajou, že bychom mohli strávit týden v Chorvatsku u moře. Našli jsme si ubytování u Splitu a poslali přihlášku na čtyř denní výstavu. Když už tam pojedeme, tak zkusíme štěstí. Náš plán byl se přes den koupat a na noční výstavě toho získat co nejvíc.

Červen 2010 - Rozhodli jsme se podívat na Coreshovy potomky Z času růže. S celou naší rodinou jela i Karolína, které se Coresh moc líbí. Dorazili jsme do Soběslavi, kde na nás už paní chovatelka čekala. Přišla se podívat i Markéta Wortnerová, takže jsme trochu i popovídali před společným táborem. Štěňátka se nám moc líbila a musím přiznat, že už se moc těším, až budeme mít ty naše prcky. Někteří z nich měli jet už druhý den do svých nových domovů. Jeden z nich pojede k Říčanům u Prahy. Všem štěňátkům jsme předali balíček na cestu k novým majitelům a po několika hodinách jsme se museli rozloučt. Doufáme, že pejsci budou dělat svým páníčkům stejnou radost, jako dělá Carolka, Coresh a Bianca nám. Přestože jsou chvíle, kdy jich má člověk plné zuby, tak můžu s čistým svědomím říct, že je máme moc rádi a nikdy bychom je nevyměnili.

13.6. 2010 - Dnešní den jsme strávili na výstavě v německém Erfurtu. Byla to po třech letech naše první výstava v Německu. Carol získala ve třídě pracovní CAC.

6.6. 2010 - Celý víkend jsme strávili na Slovensku. Udělali jsme si prodloužený víkend na Slunečných jezerech. A opět jsme nejeli sami - byla s námi ještě Renata s Bajajou a Martina a Pavel s Bludičkou. V pátek jsme byli na výstavě v areálu Slunečných jezer v Senci. Carol nastoupila do třídy vítězů a získala Res.CAC. V sobotu jsme se všichni "pozvali" na návštěvu k Adrianě a Jurajovi Adamovým. Byli jsme se podívat na jejich úžasná štěňátka. V neděli jsme se přesunuli na výstavu do Nitry. Carol získala ve třídě pracovní CAC a pak Res.CACIB.

23.5. 2010 - Dnes jsme vyrazili na mezinárodní výstavu do Litoměřic. A musím říct, že pan Adlt dnes posuzoval jako vždy spravedlivě, ale hodně přísně. Takže známek výborná bylo opravdu velmi málo. O to víc nás těší naše výsledky: Bludička dostala ve třídě otevřené V2 res.CAC a Carol ve třídě pracovní CAC (u Carol je to velký úspěch, protože má na vkus pana rozhodčího už moc veselý ocásek). Bajaja bohužel začal hned na začátku posuzování kulhat, tak Renata na doporučení pana rozhodčího odstoupila - je prý škoda, aby jinak výborný pes dostal známku VD.

22.5. 2010 - Dnešní den jsme strávili na cvičáku v Mníšku pod Brdy. Udělali jsme si tam pod vedením Vlasty Knihy poslušnost a obrany. Pak jsme se všichni přesunuli k Martině a Pavlovi Ferenczi, kde jsme probrali dnešní výkony a naše cvičební plány do budoucna. Dnešního dne se zúčastnili: naše Carol a Bianca a pak Bajaja, Bludička, Cink, Cácorka, Cipísek a Cvrček - vše Katčina smečka.
Ovšem není dne bez mráčku - v tomto případě bez velkého mraku. K večeru jsme se dozvěděli, že náhle uhynula naše kamarádka Santa Conny Gasko Prim. Bude nám všem moc scházet.

16.5. 2010 - Vrátili jsme se z Knížecího rybníka. V sobotu jsme vystavovali a okupovali výstavní kancelář a v neděli Martina zapisovala bonitace a Bára fotila. Vrátili jsme se všichni zmrzlí a už se asi nikdy neohřejeme. Coresh dostal ve třídě vítězů známku výborná, Carol získala ve třídě pracovní res. CAC a oba vyhráli nejkrásnější pár. Moc nás potěšilo, že jsme na výstavě potkali Elbruse Gora Monte a jeho úžasné páníčky. Elbrus dostal ve třídě mladých - ve velice silné konkurenci - známku V2. Ještě jednou moc a moc gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!! Abych nezapoměla - CAC v pracovní třídě získala naše sestra Ciara. Byl to její první CAC. 
 
6. 5. 2010 -
Dnes se Coreshovi a Adélce z Času růže narodila štěňátka!!! Je to devět kousků.

26.4. 2010 - Bianca musela jít na operaci - objevily se jí nádory na mléčné žláze. Takže jsme jí museli dát vykastrovat, nádory odebrat a poslat na histologické vyšetření - naštěstí jsme po vyšetření zjistili, že se nejednalo o nádory zhoubné. 


21. - 25. 4. 2010 -
Náš výlet do Bojnic

14. 4. 2010 - Dnes nám přišla velice smutná zpráva z Německa. Dne 10. 4. náhle ve věku 10 let a 10 dní uhynul Carolin a Coreshův otec - Bojan v. Vögele Hof. I z tohoto důvodu jsme rády, že bude mít Coresh další štěňátka.

Coresh měl další nevěstu - Adélu z času růže. Krytí proběhlo úspěšně a březost je již potvrzena.

Vrátili jsme se z Maďarska a teď nám zbývá jen čekat, zda štěňata budou nebo ne. 15. 4. jdeme na ultrazvuk.

7. 2. 2010 - Dnešním dnem se nám podařilo na výstavě v Brně splnit podmínky k udělení titulu Český šampion krásy. ČMKU nám vystavila diplom přímo na výstavě - tímto chceme poděkovat za tutu službu (i když někomu se zdálo, že to trvá hodně dlouho - ne každému je možno se zavděčit)

27. 1. 2010 - Carolka oslavila své čtvrté narozeniny. Dostala dort a spoustu dárků. Jeden z nich byl až z rakouska. Ten den nám totiž vystavili certifikát na Rakouského šampiona krásy. Takže byla velká oslava.

Vydali jsme se (společně s kamarádkou Bludičkou Katčina smečka) do Polska. Povedlo se nám vyběhat si poslední CWC potřebné k uznání Polského šampiona krásy! Taky máme nejhezčí fenu rasy (jako bychom to sami nevěděli) a BOBa.

 
Nuselská 67, Praha 4  140 00, 732 209 964, barbora.poky@seznam.cz