Aktuality  Naši psi  Odchovy  Fotogalerie
Výcvik  Odkazy  Napište nám  Hovawart  Archiv

 

 

 2015
 2014
 2013
 2012
 2011
 2010
 2009
 2008

 

prosinec
Letí to jako voda. Rok už bude u konce. Ale jedna dobrá zpráva. 3. prosince se narodila černoznakatá slečna, která by se měla stát dalším členem naší smečky. Připravujeme se na Vánoce a Silvestra. Týden, který Carolka miluje si úplně nejvíc. A tím bych asi ukončila aktuality z tohoto roku.

28. 10. 2011
Vyrazili jsme k Jihočeské ZBK na Pohár ČEZu v ZZP 2.
Sice jsme našli všechny osoby (což mě těší), ale limit pro zkoušku jsme nesplnili. Snad jindy.

22. 10. 2011
Na dnešním tréninku ZBK si pro nás Vlasta připravil překvapení. Domluvil nám návštěvu v JZD, kde nám dovolili trénovat. Hledali jsme v množství slámy, ale psi si s tím docela dobře poradili.

1. 9. 2011
Další trénink v Milovicích. Neplánovaně zařazujeme hledání v rojnici. Aby jsme si to natrénovali v případě potřeby. A protože se udělalo krásně, tak jsme zapojili do tréninku ZBK i člun

10. 9. 2011
Další ostrá akce. Tentokrát je nás víc a hledáme v okolí Dobříše.

14. - 20. 8. 2011
Vydali jsme se na Spáleniště. (foto) (foto) (foto)

2. - 6. 7. 2011
Se záchranái jsme vyrazili na prodloužený trénink do Chban. (foto) (foto)  (video)

22. 6. 2011
Rozhodli jsme se do našeho tréninku zahrnout i vodní práce. (foto) (foto) (foto) (foto)

Carolka se zúčastnila své první ostré akce. Připojili jsme se k pátrání po pohřešované ženě, která zmizela z domova důchodců. Tři dny jsme prohledávali okolí a několikrát jsme si šáhli na samé dno. A tím myslím doslova. Terén byl náročný pro nás obě. Naštěstí nás tam bylo víc, takže jsme to zvládli. Paní se našla až po měsíci, ale to už je něco jiného. (foto)

18. 6. 2011
Carolka se znovu stala tetou. Ciaře se narodily tři štěňátka.

17. 6. 2011
Carolka překonala Everest. Na výstavě Belgických ovčáků jsme se pokusili začlenit a složit si zkoušku OB 1. A povedlo se. Sice jsme si tam připadali hodně nepatřičně, ale to nám vůbec nevadilo. Jediné co se Carolce nelíbilo, tak to bylo barvou označené položení aportu. Asi to muselo hodně "smrdět", protože k tomu dala hlavu, koukla se na mě a naznačila, že z tady z toho místa se nic zvedat nebude. A taky nezvedalo. Byla to naše jediná nula. Takže máme další zkoušku a další zážitky.

28. 5. 2011
Naše záchranná brigáda pořádala mezinárodní zkoušky. Carolka nastoupila na RH-TB. Přijelo k nám i PhotoKladno, které nám udělalo spoustu krásných fotek.

16. 5. 2011
Den po výstavě jsme s Carolkou vyrazili na závody obedience. Carolka byla velmi veselá a chvilkami velmi nepřesná. Paní rozhodčí byla přísná, takže nám nic neodpustila.

15. 5. 2011
Vyrazili jsme na Knížecí rybník na výstavu. Coresh v třídě čestné obsadil druhé místo a Carolka v pracovní třídě místo první a CAC. Spolu pak získali ještě druhé místo v párech. Carolka toho měla už plné kecky a vedle bráchy se jí vůbec běhat nechtělo. Ihned poté, co jsme vyšli z kruhu si to nasměrovalo k autu a hurá do kufru. A rychle domů.

V naší záchranné brigádě jsme se rozhodli udělat změny ve výcviku. Od května se scházíme na dvoudenních trénincích a psům se to moc líbí. Nám docela taky. Dalo by se to občas nazvat víkendem o přežití, ale je to fajn. Spíme pod stany nebo v autech a ve volných chvilkách trénujeme. Carolka začala trénovat i mrtvolný pach a zatím to vypadá, že to nebude tak hrozné, jak jsem čekala. Jediný kdo to kazí jsem já. Jako vždy. (foto)

16. 4. - 24. 4. 2011
Protože nám štěňátka nevyšla, tak jsme se rozhodli jet na jarní výcvikový tábor do Bojnic.

Smutná zpráva. Přestože byla březost potvrzena na ultrazvuku, tak RTG ukázalo, že se vše vstřebalo. Už jsme se s tím smířili a vše jde dál. Rozmýšlíme se, zda to zkusíme znovu.

2. 3. 2011
Carolka se má čile k světu. A zatímco se připravuje na svou budoucí úlohu, tak postupně slavíme. V pracovním hovawartovi jsme se umístili na krásném 5. místě. A na Slovensku (v zahraniční sekci) dokonce na místě 1. Jako druhá skončila Cink Katčina smečka. Moc a moc jí gratulujeme.

16. 2. 2011
Tak už je to oficiální. Březost potvrzena! Máme z toho moc velkou radost. Ihned jsme podali zprávu do Rakouska (budoucímu otci) a do Německa (majitelům našeho tatínka).

13. 2. 2011
Druhý letošní oficiální trénink záchranářů. Carolku pořád ještě šetříme, ale vyhledání si přeci nemůže nechat ujít. To jsme si alespoň mysleli. Zatímco jsme s ostatními cvičili, tak se Carolka rozhodla, že má moc velký hlad. Dostala se do tašky, otevřela si krabici s NAŠÍM jídlem a všechno snědla. Když jsme šli do auta pro odměny (že si půjdeme zacvičit), tak Carolka vystoupila jakoby nic. Jen bříško měla úplně plné. Takže z práce nebylo ten den nic. Všichni se hrozně moc bavili. My tedy ne. Kromě toho, že jsme měli hlad, tak jsme se báli, aby se jí něco nestalo. A aby toho nebylo málo, tak šla Carolka ještě na obhlídku k ostatním, jestli náhodou nedostane ještě něco dobrého. Asi jí to nestačilo.

12. 2. 2011
Náš letošní druhý závod obedience. Carolka bude asi opravdu v tom. Má neustále hlad (kdykoliv se jen kouknu na něco k jídlu, tak je hned u mě s výčitkami v očích) a dává si na sebe pozor. To ukázala i na závodech. Aport přes překážku (to co jsme nikdy spolu neřešili) máme za 0. S aportem v tlamě stála na druhé straně překážky s něvěřícným pohledem (Co mám dělat? To mám jako přeskočit? Jsi snad spadla z višně, ne?) a na další povel ji tedy přeskočila. Ale to prostě není normální. Jestli nebude těhotná, tak jí asi přerazím. Celou dobu se po vymezeném prostoru plouží, jako kdyby měla porodit už na místě a ne za více než měsíc. Ožije jen, když se jedná o jídlo.

6. 2. 2011
Jsme v Brně. Zatímco si ostatní hovíci užívají výstavy, tak my se účastníme závodů obedience. Od našeho návratu z krytí se Carolka tváří jako "matka pluku", takže si žádné velké ambice nedáváme. Přeci jen jsme Carolku učili, že na výstavišti se vystavujeme a nic jiného. Výsledek sice nebyl tak strašný, ale úžasný také ne. Přeci jen je rozdíl mezi OBZ a OB 1. Takže jsme skončili asi 5, ale to vůbec nevadí.

22. 1. 2011
Ve čtvrtek, dle informací progesteronu jsme začali balit a vyrazili jsme do Rakouska. Vernon se na nás už těší a my taky. Přivítání bylo moc hezké. Je vidět, že na nás Vernon nezapomněl a Carolka na něj taky ne.
V sobotu se vracíme zpět do České republiky. Carolka si cestu užívá a pevně věříme, že přes hranice "cosi pašujeme".

13. 1. 2011
Termín Šampiona šampionů se blíží a Carolka začala hárat. Platnost krycího listu už pomalu končí, takže bylo načase.

Leden
Carolka stále ještě nehárá, proto jsme se rozhodli ji přihlásit na šampiona šampionů a na dva závody obedience. Pevně doufáme, že se něčeho nezúčastníme.

 
Nuselská 67, Praha 4  140 00, 732 209 964, barbora.poky@seznam.cz