Aktuality  Naši psi  Odchovy  Fotogalerie
Výcvik  Odkazy  Napište nám  Hovawart  Archiv

 

 

 2015
 2014
 2013
 2012
 2011
 2010
 2009
 2008

 

prosinec 2012
Narozeniny jsme oslavili a společně se teď těšíme na příchod ježíška. Diggy je zatím trochu mimo. Ze všeho toho pečení a z ostatních příprav. Největší překvapení pro ni zatím bylo setkání s vánočními kapříky v kádích. Tak uvidíme jak budou vypadat vánoční oslavy s její přítomností. Snad nám vydrží stromeček.

Chystáme se na první narozeniny Diggy. Nejlepší dárek by prý byl mozek (dle slov naší maminy), ale toho se asi ještě nedočkáme. Budeme muset pilně pracovat a čekat.
Trochu se děsím jak zvládneme s Diggy vánoční stromeček a všechno okolo vánoc. Je nadšená úplně ze všeho.

listopad 2012
Za nepříznivého počasí se Carolka pokusila o dvojkové plošné zkoušky. Bohužel nám nevyšlo počasí a Carolka neprošla přes překážku. Přeci jen jsou to dvojkové zkoušky, kde je poslušnost a přesnost na překážkách už trochu o ničem jiném. Snad nám to vyjde jindy.
Zatím trénujeme dál a poctivě úplně všichni. Arsis je v něčem hodně po "mamince" a je na sobě na překážkách hodně opatrný. Takže pilně cvičíme, jak se dá. Zvládáme kladinu a plechový tunel. Pomalu se chystáme na vodorovný žebřík.
A taky pilně trénujeme přetahování s figurantem. Dorost se opravdu snaží. Oba dva jsou moc šikovní.

říjen 2012
Poctivě se připravujeme na dvojkové zkoušky, ale většinou jen speciály. Uvidíme jak moc se nám povede natrénovat překážky a přesnost na nich.

září 2012
Celkem rušný měsíc. S Carolkou jsme se zúčastnili záchranářských závodů a povedlo se nám splnit zkoušku RH-FLA. Abych pravdu řekla, tak mě to hodně překvapilo, protože jsme plošné vyhledání zas až tak moc často netrénovali.

Vyrazili jsme do Kroměříže na výstavu a svod mladých. Carolka dostala CAC a Diggy výbornou ve třídě mladých. Kdo nás viděl běhat, tak pochopí, že nás čeká ještě spousta práce. Diggy úspěšně zvládla i český svod mladých.

Během prodlouženého víkendu jsme měli spoustu práce. V pátek jsme měli záchranářský trénink a poté jsme vyrazili na víkend s "tchýní" Vlaďkou. Arsis byl hrozně rád, že jsme ho vzali s sebou. A Diggy taky. Kromě výcviku se ještě stačili půl dne okusovat a hrát si. Ale Arsis si pohrál s figurantem (přestože toho v hubě zrovna teď moc nemá) a byl moc šikovný.

Taky jsme se byli podívat na Avenira. Bohužel sami, ale slíbila jsem že příště určitě přijedeme i s Arsisem, aby si mohli kluci pohrát. Avenir je zatím více podobný Adamovi, a pořád je to pohodář. Doufám, že to všem štěňatům zůstane i v dospělosti.

2. 9. 2012
Poslední prázdninový týden jsme prožili na táboře slovenského Hovawart klubu. Týden to byl rušný a plný nečekaných událostí. Několik hodin po příjezdu na místo jsme vyráželi na veterinární kliniku do Žiliny, protože Bianca měla torzi sleziny. Naštěstí jsme to podchytili ihned, takže v neděli (ve dvě hodiny ráno) už probíhala operace. Velký dík všem, kteří celou situaci prožívali s námi.
Během týdne jsme se, kromě kontrol na veterině, také zapojili do výcviku. Diggy poctivě cvičila a kousala. Začátky výcviku také absolovoval Arsis, který je moc šikovný. Během chvilky pochopil štěkání na povel, takže jsme zapojili i trochu záchranářského výcviku. Také se seznámil se strejdou figurantem a spolu s novým kamarádem, stejně starým německým ovčákem Artušem, se začal přetahovat o kůži.
V sobotu jsme se zúčastnili výstavy a Diggy dostala od pana Nováka VN 1 a Carolka V1, CAC.
V neděli nastal první velký den pro Diggy. Spolu s třemi sourozenci se zúčastnila slovenského svodu mladých. Zvládla to na jedničku. Teď se ještě musíme přihlásit na český svod mladých. 

Arsis už má nového páníčka. Ve čtvrtek se stěhuje do nového domova, ale protože jsme si na něho už hodně zvykli, tak od nás neodejde tak úplně. Doufáme, že s námi bude jezdit na výcvik, protože je hrozně moc šikovný. Taky věříme, že s námi občas pojede i na nějakou další akci, protože třeba naši slovenští kamarádi se na něho už na jaře těší.

14. 8. 2012
Zatím s námi Arsis chodí do práce, ale stále se snažíme mu najít novou rodinu.

5. 8. 2012
Všichni jsem se vydali na tábor naší ZBK. Jel s námi zatím i Arsis, který ještě nemá svého páníčka. Na Šumavě se mu moc líbilo. Vyzkoušel si tunel, kladinu a slaňování. Je to moc šikovný pejsek.Také aportujeme (a jako správný záchranář - cokoliv nás napadne) a začínáme se základní poslušností. Mimochodem Adam složil IPO 3. Gratulujeme!!!!

3. 8. 2012
Dneska odjela Adelaide do nového domova. Zbyl nám zatím Arsis, kterému začíná být smutno. Je z nich nejklidnější a nejmazlivější.

28. 7. 2012
Nové majitele má i Atma. Nakonec budou obě holčičky bydlet v Polsku.

27. 7. 2012
Avenir se vydal do svého nového domova.

25. 7. 2012
Máme za sebou čipování a odčkování. Všichni byli moc šikovní a paní doktorka všechny chválila. Diggy byla s námi, protože byla na operaci s okem.

natočili jsme video a umístili na stream

 

11. 7. 2012
Dneska jsme měli na návštěvě jednoho zájemce o holčičku. Takže žlutá holčička bude putovat za hranice pryč.

5. 7. 2012
Celá smečka se prozatímně odstěhovala na chalupu. Mrňousové se seznamují s novým prostředím a začínají se otrkávat. (foto) Diggy se oddělila a jela trénovat záchranařinu. Poprvé plavala jela na surfovém prkně. Musím uznat, že mě překvapila, jak jí to šlo. Na trenažéru se pohybuje bez problémů a jen musíme zapracovat na jejím velkém zájmu o cokoliv. Cestou zpátky jsme se stavili s částí záchranářů na chalupě, aby mohla proběhnout další velká socializace.

1. 7. 2012
Za mimčama se byla podívat panička od Adama. Strávili jsme spolu asi dvě hodiny a doufám, že jí prckové nezklamali. Začínají poznávat, k čemu mají nohy. Taky si už začínají spolu hrát a pomalu i zlobit. Taky nás byla navštívit Saša, která má doma Garona. Prckové tak poprvé přišli do styku s dětmi.(foto) (foto) (foto)

29. 6. 2012
Bianca oslavila své deváté narozeniny. Diggy zpočátku nechápala co se děje, ale velmi záhy pochopila, že se nevyplatí stát stranou. (foto)

27. 6. 2012
Dnes jsme poprvé vynesli mrňouse na zahrádku, aby mohli zkoumat také něco jiného, než náš byt.

23. 6. 2012
Štěňátka zdárně rostou a přibývají na váze. Už se rozkoukáváme po světě. Jinak většinu času ještě spí nebo jí. Carolka dovolila ostatním holkám nahlédnout a oběma se přírůstky moc a moc líbí. Carolka dokonce před týdnem nabídla miminům pískací hračku, ale velmi rychle pochopila, že z toho zatím nic nebude a odnesla ji. Včera přinesla úplatek Diggy. Přišla se rozdělit o balon, ale nakonec u mimin jen bezradně stála a přemýšlela, co s nimi má dělat. (foto)

7. 6. 2012
V půl druhé se Carolka rozhodla začít. V 9:00 máme hotovo. Máme dva znakaté chlapečky a dvě znakaté holčičky. Carolka se ujala své mateřské povinnosti a my ji zatím jen hlídáme. Věříme, že všechno dobře dopadne. Zatím jsme všichni unavení, ale budeme se snažit dodat info co nejdříve.

5. 6. 2012
Netrpělivě čekáme na chvíli, kdy se Carolka rozhodne připravovat k porodu.

12. 5. 2012
Klubová výstava Knížecí rybník. Diggy jsme přihlásili do štěňátek a skončila VN4. Na to co předvedla to byl úctyhodný výkon.

Po výstavě jsme vyrazili s Carolkou k Lázničkovi. K naší velké radosti nám potvrdil pět miminek.

6. 5. 2012
Druhý ultrazvuk potvrdil pět štěňátek. Poslední verdikt ale zní, že za týden máme jet ještě jednou. Pak už by se nic stát nemělo. Takže ihned po výstavě pojedeme znovu.

29. 4. 2012
Ze Slovenska jsme vyrazili rovnou k doktorovi. Netrpělivě jsme čekali na verdikt. První ultrazvuk ukázal, že by naše snažení nemuselo být marné. Pro jistotu jdeme za týden ještě jednou.

28. 4. 2012
Na táboře jsme se zúčastnili Klubové výstavy. Diggy získala ve třídě štěňat VN1 a Carolka ve třídě vítězů V3.

22. 4. 2012
Vyrazili jsme na Slovensko na jarní tábor. Carolka zatím na sobě nedává nic znát. Až se vrátíme, tak vyrážíme na první ultrazvuk.

3. 4. 2012
Začátek dubna jsem strávili rychlým plánováním. Carolka začala hárat o měsíc dřív, takže jsme rychle kontaktovali ženicha. Vybrali jsme si Adama Haf Raf. Krytí probíhalo v trochu hektickém čase, protože jsme měli spoustu starostí s přípravou záchranářského závodu. Nakonec jsme všechno stihli a krytí proběhlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Doufáme, že tentokrát to vyjde.

24. 3. 2012
S Carolkou a Diggy jsme vyrazili do Nitry.

březen
Diggy začala chodit do psí školky. Zase si tam našla malou choďačku a byla k neutahání. V Brandýse jsme byli na stopách a trochu na poslušnosti. Dokonce jsme si zašli i na trénink obedience, aby měla všechno najednou. Cvičení jí zatím baví, tak doufáme, že jí to i vydrží. A štěkáme už na povel. A dokonce i na lidi od záchranářů.

26. 2. 2012
Tent
okrát jsme vyrazili do Milovic. Diggy začíná štěkat, ale ještě nechápe proč by to měla dělat. Zatím nejvíc štěká na holky, aby je trochu rozdovádila.

18. 2. 2012
Vyrazili jsme se záchranářema do sutin. Poprvé i s Diggy. Většinu času prospala, ale na sutině se jí líbilo. Asi je vidět, že má něco z tatínka záchranáře. A velice si oblíbila brigádní choďáky, takže s nimi řádila jako o život.

27. 1. 2012
A už je nás o jednu víc. Jmenuje se Diggy a vypadá to, že to bude takové malé torpédo.

26. 1. 2012
Dneska slavíme Carolky narozeniny.
Sice je má až zítra, ale to si jedeme pro nový přírůstek, takže by nebylo fér, aby měla u dortu o strávníka víc.

 
Nuselská 67, Praha 4  140 00, 732 209 964, barbora.poky@seznam.cz