Aktuality  Naši psi  Odchovy  Fotogalerie
Výcvik  Odkazy  Napište nám  Hovawart  Archiv

 

 

 2015
 2014
 2013
 2012
 2011
 2010
 2009
 2008

 

Červen 2013
Velká zpráva! Diggy složila svou první zkoušku. Pořádali jsme zkoušky ZOP a Martina našla odvahu to zkusit (kdo zná Diggy, ví, že to musela být velká odvaha :-) ) Počasí sice nepřálo (bylo hrozné vedro), ale rozhodčí ano. Pan Baudyš dal Diggy 91 bodů. Pravda je, že jsme na místě byli už od soboty (zkouška probíhala v neděli) a všemožně jsme se snažili zkrotit její temperament. Asi se nám to povedlo více než jsme chtěli. Po zkouškách byla úplně hotová. Po hromadném odložení už si nechtěla ani sednout a na nepříjemném materiálu si lehla. Během balení byla zalezlá v autě a čekala až pojedeme domů. A kroupy cestou domů ani nevnímala.

Carolka se má zatím skvěle. Zatím s napětím čekáme, zda je těhotná (ona se tak tváří) nebo ne.

A vrh oslavil své první narozeniny. Nevím co ostatní, ale Arsis dostal dvě velké kosti (a možná i něco víc). Avenir dostane svůj dárek na svodu v Rychetech, kde se oba kluci uvidí. Holčičky asi nepřijedou. Atma má totiž doma malé lidské miminko, a Adelaide asi nesežene hlídání pro staršího kamaráda. Doufám, že se jim povede dorazit jindy.

květen 2013
S měsíčním předstihem nám začala Carolka hárat. Takže jsme museli rychle vybrat ženicha a vyrazit.
Vše se povedlo a máme nakryto. Vyrazili jsme za Andym od Vltavkého jezu. Krytí a překrytí proběhlo dobře, takže teď už jen můžeme čekat.

17. - 19. 5.: S Carolkou jsme se zúčastnili školení o praktickém plošném vyhledávání. Dalo nám to spousty nových zkušeností a informací. Bohužel je asi jen tak nepřevedeme do praxe.

Díky své blahobytné kondici dostal Arsis VD. Ale jinak měl posudek moc hezký.

Chystáme se s Arsisem do Prahy na výstavu. Sice je stále v blahobytné kondici, ale co se dá dělat. Snad si neuděláme ostudu. A pokud ano, tak se nedá nic dělat.

duben 2013
V dubnu jsme si naplánovali výlet na Slovensko. Všichni hromadně jsme vyrazili na jarní výcvikový tábor. Poctivě jsme cvičili a občas i kousali. Tedy hlavně dorost. Když toho měli plné zuby, tak je vyměnila Carolka, aby si mohli odpočinout. Během týdne jsme si našli i čas na stopu a štěkání. Musím přiznat, že nejlepší figurant pro naší smečku je Ruda Baudyš. Snad se nám podaří upravit pár fotek, aby jsme je mohli zveřejnit.
Zúčastnili jsme se i výstavy. Arsis je ve výborné kondici. Měl úžasný posudek a paní rozhodčí se moc a moc líbil. Jediné co mu vytkla je to, že je s láskou krmený. A měla pravdu. Dostal výbornou, což si myslím je úžasná věc (v konkurenci 16 psů se vůbec neztratil). Diggy dostala svého prvního CAC a Carolka dostala Res. CACe.
Také jsme si odváželi domů pohár za druhé místo v pracovním hovawartovi. Předběhl nás Adam, ale vůbec mu to nezávidíme. Naopak. Moc mu to přejeme. Dalo by se říci, že to zůstalo v rodině. :-)

Po výstavě jsme vyrazili domů, protože v neděli jsme měli schůzku v Újezdě s výcvikářkou Mirkou. A odpoledne hurá na akci pro veřejnost do Milovic - do Mirákula. Sice se rapidně ochladilo, takže to bylo znát i na účasti lidí, ale myslím, že se akce vydařila.

březen 2013
Noha se nám pomalu léčí. 2. března jsme vyrazili na záchranářský secvik s dobrovolnými hasiči. Ukázali jsme jim, jak vypadá prohledávání plochy a sutiny záchranářskými psi a oni na oplátku, jak by se správně měli osob ošetřovat a vyprošťovat. Myslím, že pro všechny to byla zajímavá zkušenost.
Také jsme byli letos na první stopě. S Arsisem začínáme znovu. A musím se pochválit, šlo mu to docela dobře. Sice nevěděl, proč si nemá lehat, když mu ukazuju na zem, a co to vlastně po něm chci. Ale když mu to došlo, tak se rozešel. Pak našel ponožku, lehnul si (na povel) a vzal jí do tlamy s pohledem - koukej co jsem našel! Prostě je to zlatíčko.
Diggy je pořád Diggy. Její běhací obloučky přivádějí občas Martinu k šílenství. Dokonce si občas myslíme, že je trochu jako malina. V půli kroku jí dojde, že předtím měla něco dělat, tak se zlomí v půlce a jde to ihned provést. Řítí se k člověku jako blázen, a ty dlouhé nohy nejsou schopny zastavit tam, kde mají. Takže přistane člověku klidně i na hlavě! Je to takový náš happy dlouhonohý gumídek!

Únor 2013
Hrůza, hrůza, hrůza. Když se daří, tak se daří. S Carolkou stále běháme po doktorech. Zrušili jsme výstavu v Brně, protože máme jiné starosti. Řešíme "dámské potíže" a nemáme na nic jiného náladu.
Další rána pod pás bylo, když jsme viděli Arsise. Jsem ráda, že jej páníčci milují, ale přeci jen, co je moc je moc. Momentálně nevypadá jako štěňátko, ale jako malý velký medvěd. Naštěstí se s ním dá cvičit i když má nadváhu. Jen netuším, jak ho vůbec unesu!
Chodíme pravidelně kousat na Roberta Fagoše. Diggy už bojuje s malým rukávem. Arsis zatím na kůži, ale je vidět, že už je to něj moc malé. Prostě má velkou tlamu. Ale jinak je moc šikovnej.
Aby toho nebylo málo, tak když jsme Carolku vyléčili, tak lítáme znovu! Rozhodla se totiž chránit smečku mrňousů a postavila se proti jiné hovindě. Bohužel ta neakceptovala to, že je Carolka starší, takže jí prokousla nohu!!!

leden 2013
S Diggy jsme vyrazili na zkušenou do Trenčína na výstavu. Přeci jen bychom rádi, aby se otrkala a přestala v kruhu každého pejska považovat za kamaráda na hraní. Už jsme v mladých, takže jsme dostali výbornou 2.
Cestu domu nám trochu zkomplikovala Andrea Černá, která nám naložila malou kenelu, abychom do ní mohli v Brně dát malého maltézáka, který našel svůj nový domov v Praze. Naštěstí se nám tam všechno vešlo a cesta dopadla bez potíží. Kontraband jsme dovezli v pořádku a snad bude mít pejsek už jen pohodové páníčky.
Jediné co nám zkazilo výlet bylo to, že se Carolka necítila úplně dobře. Nakonec nám u doktora řekli, že má angínu. A tím začal náš výlet po dokotorech. Oslavu Carolky narozenin jsme odložili, až ji bude lépe.

Vyrazili jsme do "olobrna". Na výstavu jsem přihlásili Carolku, Diggy a Arsise. Carolka je stále ještě ve volnějším režimu (dalo by se říci od vánoc), Diggy je hubená a vylínalá a Arsis je takový malý obřík. Simona, když ho viděla, tak sebou málem sekla. Cesta to byla docela překvapivá, protože Arsis si vyběhal (a že opravdu i běhal) z konkurence pěti psů první místo - velmi nadějná 1. Diggy byla třetí a Carolka druhá (přeci jen není v kondici a to musíme uznat. I když to není věkem, jak si myslela rozhodčí. Prostě víme, že by to chtělo kondičku a vypracovanou postavu)

 
Nuselská 67, Praha 4  140 00, 732 209 964, barbora.poky@seznam.cz