Aktuality  Naši psi  Odchovy  Fotogalerie
Výcvik  Odkazy  Napište nám  Hovawart  Archiv

 

 

 2015
 2014
 2013
 2012
 2011
 2010
 2009
 2008

 

Prosinec 2014

22. 12.
Dnes jsme byli v Poříčí u doktora. Potvrdil nám březost. Je pravda, že Diggy je hrozně moc kontaktní ke každému. A začíná mít asi těhotenské chutě. Granule moc nemusí, ale to ostatní bere všemi deseti. Snaží se na sebe upozornit, kde se dá.

Listopad 2014

26. – 27. 11.

Vyrazili jsme s Diggy do Rakouska za ženichem.

Hezky jsme si naplánovali celý výlet. Klidná cesta, příjezd do hotelu, ubytování a poté příjezd k ženichovi. Ale nějak se nám plány měnili každou chvíli. Dle internetu měla celá cesta trvat cca 4 hodiny. Když řeknu, že nám cesta (čistá jízda) trvala 7 hodin, tak nebudu kecat. Nakonec jsme na místo dorazili asi kolem 9 hodiny večer. Počítali jsme s tím, že Diggy bude mít za celý den všeho plné zuby. Jen jsme se modlili, aby si nechtěla všechno vyříkat s Royem. Doma si totiž Diggy hrála vždycky na chlapečka a Carolku pravidelně nakrývala. Navíc ani Diggy nedávala moc ocas na stranu, takže jsme se báli, že celou cestu jedeme úplně zbytečně (i když dle progesteronu na čas).

Příroda ale nakonec vyhrála. Diggy se nejdřív musela s Royem seznámit (běhala s ním po zahradě jako blázen – až jsem se divila, že to Ronaldovi nevadilo). My jsme mezitím celou dobu mrzli s nimi venku. Potom jsme si zašli na čaj, abychom trošku rozmrzli. Když se nám to trochu povedlo, tak jsme šli znovu na věc. Během chvilky se povedlo Royovi Diggy chytnout a pak se už jen čekalo. Měla jsem pocit, že to trvalo celou večnost .

Druhý den, jsme všechno zopakovali a nakonec vyrazili znovu domů. Cestou jsme měli ještě několik zastávek a nakonec jsme dorazili v noci domů.

27. 11. 2014
Arsis má za sebou oční vyšetření. Zvládl ho s „tetou Vlaďkou“, protože my jsme museli odjet s Diggy za ženichem. Všechno je v naprostém pořádku, takže … Hurááá

22. – 23. 11. 2014
Martina vzala Arsise a Ranii na víkendový trénink s Martinem Brandtnerem. Vyrazila spolu s Ivanou a Andym. Arsis si vyzkoušel nové terény, nové překážky a hlavně nové figuranty. Martin nám Arsise pochválil, jak je moc šikovný. Takže se budeme muset snažit. (škoda že na něj nemám zase tolik času a nemáme ho doma – u záchranařiny je to hodně velký problém , protože ty časté tréninky jsou vidět – i jejich nepřítomnost jako v případě Arsise). Příští rok si musíme naplánovat nějaké záchranářské zkoušky. I v případě Diggy, ale tam to budeme muset nějak zakomponovat s výpadkem tréninků v době mateřství (pokud se všechno povede).

V neděli jsem vyrazila s Diggy do Poříčí na progesteron. Jak to tak vypadá, tak vyrážíme asi ve středu. Ale ještě uvidíme v úterý ráno.

18. 11. 2014
Hurá, Diggy má potvrzeného ženicha. Je to Roy vom Wiener Stadtrand. Jediné co mi teď dělá starosti, je to, jak se spolu domluvíme. Ještě že funguje překladač na internetu.

16. 11. 2014
Diggy nám začala hárat. A povolení na ženicha stále nikde. Snad se to všechno stihne, jinak bude mít Arsis premiéru.

8. 11. 2014
Dneska to byl trochu mazec. Do Prahy dorazila Mirka, kde jsme byli hlášeni. Pak jsme měli být v Brandýse na výcviku ZKO a kurzů a zároveň jsme měli záchranářský trénink.

Ráno jsem vyzvedla Arsise a dorazila do Újezda na cvičák. Z protekce jsme šli jako první. Pak jsme se vystřídali s Martinou v Brandýse a prohodili jsme si psi. Zůstala mi jen Carolka, protože ostatní zůstali v Újezdě.

Arsis, Diggy a Rania si zakousali na Roberta a Carolka si zaštěkala na Kladně.

 
Nuselská 67, Praha 4  140 00, 732 209 964, barbora.poky@seznam.cz