Aktuality  Naši psi  Odchovy  Fotogalerie
Výcvik  Odkazy  Napište nám  Hovawart  Archiv

 

 

 2015
 2014
 2013
 2012
 2011
 2010
 2009
 2008

 

Srpen 2015
Štěňatům už jsou tři týdny. Rostou jako z vody. Více informací na stránkách chovatelské stanice Kasurgis.
Červenec 2015
Vyrazili jsme na tábor do Podhradí. Naším úmyslem bylo složit zkoušku ZM. Naštěstí se to podařilo a to jak s Arsisem, tak i s Diggy. Ta navíc zvládla druhý den i zkoušku Upr1.

Celý týden bylo ukrutné vedro, ale nakonec jsme to zvládli. Kromě zkoušek jsme měli i další důvody pro slavení. Dalo by se říci, že to byl Arsískův týden.

Kromě zkoušky jsme dostali informaci, že se Rennie narodilo 9 potomků. Zatím vypadá vše v pořádku, takže nás brzy čeká milá návštěva u šťasté maminy.

Další zprávou bylo potvrzení březosti u Freny Lea Magické oko.

Všechna štěňata jsou v nových domovech.
Bandit
Bodoni
Beckett Edward
Brody
Baskerville
Bee Green Charlie
Blair
Brooklyn

Březen 2015
19. 3.
Dneska dopoledne odcházel do nového domova Charlie. Kluky jsme vzali na zahrádku, aby si alespoň na poslední chvíli užili ještě společného hraní.

18. 3.
Vzali jsme všechny prcky na výlet. Vyrazili jsme za holkama do Brandýsa. Byli jsme u Hanky na zahradě a mimina se seznámila s Amálkou a ještě s její menší kamarádkou.

16. 3.
Tak už je to tady. Začíná nám to krásné a to ošklivé období. Dnes od nás odešel do nového domova Bandit. Dle dodatečných zpráv si už po chvíli běhal po zahradě a dělal novému páníčkovi radost.

15. 3.
Poslední společné focení všech štěňat. Abychom měli na památku poslední portrétové fotky. Klukům se tedy moc nechtělo. Nevím co je horší. Fotit štěňata, když chtějí spát nebo když chtějí kousat. Ani jedno nedopadá dobře. Co naplat.

13. 3.
Dnes jsme měli kontrolu vrhu. Všichni prošli. Jsme veselá a hravá štěňátka. Žádné bílé znaky (ty tři chlupy u Charlie se nedají počítat), všichni kluci mají kulky. Takže se dá říct, že jsme prošli na jedničku.

12. 3.
Velký den nastal. Všem rozdat ta správná jména a hurá na očkování. Naštěstí byla Renata ochotná přijet k nám domů, protože už začíná být docela problém snést ty naše drobečky dolů. Už to nejde jít jen dvakrát po čtyřech.
Nakonec všechno proběhlo hladce. Vystavit očkovací průkazy, očipovat a hurá se zakousnout té "ošklivé paní" do nohou.

8. 3.
Prcky jsme vzali na socializační výlet - jeli s námi na záchranářský trénink. Všechno dobré, jen ta ohrádka byla přeci jen menší, než dva byty nebo než zahrádka u domku. Ale co naplat. Jinak bychom je asi už nenašli.

7. 3.
Za Charliem přijela návštěva. Jeho páničci se přijeli podívat, jak kluk roste. Všichni se na zahrádce vyběhali. Charlie se předvedl, jako nejhodnější pejsek ze všech a nakonec usnul nové paničce na klíně. 

Únor 2015

22. 2.
Dneska máme za sebou druhé odčervení. Rosteme jako z vody a jeden pokoj nám začíná být málo. Už se nám povedlo proklouznout i do vedlejšího pokoje.


21. 2.
Měli jsme doma návštěvu z Brandýsa. Na mimina se přijeli podívat holky ze cvičáku (panička od Alexis a panička od Amálky). Byla s nimi sranda a asi si budeme holky zvát častěji, protože se jim povedlo - postupně - uspat všech osm ďáblíků.


Odpoledne přišla další návštěva. Tentokrát zájemce na znakatého pejska. A je rozhodnuto. Lososový chlapeček se bude stěhovat hrozně daleko. Bude bydlet na Praze 8.

11. 2.
Když se příroda zblázní, tak to stojí za to. Cailin Sun Kesidy začala hárat o měsíc dřív. Trochu jsme se děsili, že se holky potkají na jedné zahradě, ale naštěstí to vyšlo tak, že se to nestalo. Jen nevím, jak pak Arsis pochopí, že ne každou procházku bude mít nevěstu. Snad se vše podaří a budou z toho štěňátka (zájemci nebo jen zvědavci se mohou hlásit zde)

9. 2.
Arsis má svůj velký den. Po měsící zpoždění (Ajá - Alexis si dávala načas) za ním dorazila první nevěsta. Je to hezká znakatá holka, kterou známe z Brandýsa ze cvičáku. Jmenuje se Alexis Anima Tua. Je hrozně moc hezká a šikovná (jen ta panička s ní nechce skoro nikam chodit). Zájemci o štěňátka po Arsisovi se mohou začít hlásit na webových stránkách Alexis.

Leden 2015

28. 1.
Štěňátka zdárně rostou a mají se k světu. Diggy je vzorná matka a mrňouskové jsou všichni zlatíčka. Oba rodiče jsou povahově nekonfliktní a je velký předpoklad, že se štěňata vydají ve šlépějích svých rodičů. Návštěvy brzy vítány. I ty nezávazné.

27. 1.
Carol oslavila své deváté narozeniny. O dort se podělila (asi ne moc ochotně) s Ranií i s Diggy, která si našla čas a na chvilku odešla od svého dorostu. - fotky

26. 1.
Diggy se stala matkou našeho B vrhu. Porodila 8 krásných štěňátek. Všichni se mají čile k světu a Diggy se vzorně stará. Porodní bednu (nevím, zda tomu tak říkat, když všichni štěňata se narodila u mě v posteli) opouští vyjímečně. Kromě venčení a jídla od miminek odchází cca na 10 minut a pak rychle zpátky. -
první
fotky zde- více informací na stránkách odchovu. Věříme, že si je najdou ti správní páníčkové.


25. 1.
Diggy se od včerejšího večera začíná připravovat. Držte nám palce, aby všechno dobře dopadlo.

10. 1.
Dnes jsme byli na tréninku se záchranářema. Naše sněhurka byla s námi (ale nepracovala) a znovu ukázala, že jí těhotenství prospívá. Ke každému se snažila vnutit na pohlazení.

Zatím se nám daří dobře a čekáme na konec ledna.

 
Nuselská 67, Praha 4  140 00, 732 209 964, barbora.poky@seznam.cz